НАШЕТО МОТО.

БИДИ ПОСЕБЕН. БИДИ ТИ.

Знаете што сакате: најдоброто. Откријте што значи да нема граници за вашата имагинација. Откријте го Exclusive. Направете своја сопствена боја и персонализирајте детали за дизајнот - сето тоа во топлата прегратка на удобноста од луксузната класа.

Конфигурирајте ја вашата Insignia токму онака како што сакате: ексклузивно за вас.

ЗАПОЧНИ СО ИСКУСТВОТО
Прикажаниот производ е само пример. Ве молиме имајте во предвид дека некои комбинации може да не се можни.
Моќна сина
Зеленило
Динамична портокалова
Електрична жолта
Тркачка сива
Славна црвена
Сина темно море
Суетно црвена
Тутун кафена
Светол шампањ
Торнадо сина
Сјајна сива
Пантер црна
Чиста црна
Скорпија сива
Магнетна сребрена
Космичка сива
Аболонова бела
Руж кафена
Апсолутно црвена
Сива сатенски челик
Кралска сина
Сина темна месечина
Темна карамела
Минерално црна
Глечерно бела
Кралска сребрена
Смарагдно зелена
8-инчни од легура, 8,5J x 18,
повеќе краци,
стерлинг сребрено
18-инчни од легура, 8,5J x 18,
повеќе краци,
црно со висок сјај
18-инчни од легура, 8,5J x 18,
5 краци,
црно со висок сјај
20-инчни од легура, 8,5J x 20,
5 двојни краци,
две бои,
Tтехничка сива
18-инчни од легура, 8,5J x 18, 5 двојни краци, две бои
18-инчни од легура, 8,0J x 18, 5 двојни краци, сребрено
18-инчни од легура, 8,5J x 18,
5 краци, сребрено
18-инчни од легура, 8,5J x 18,
повеќе краци, сребрено
18-инчни од легура, 8,5J x 18,
повеќе краци,
две бои,
техничко сиво
18-инчни од легура, 8,5J x 18,
5 двојни краци,
црна со висок сјај
20-инчни од легура, 8,5J x 20,
5 двојни краци,
две бои,
црно со висок сјај
Фина Напа, перфорирана, Brownstone
Перфорирана Сиена, окер
Перфорирана Сиена, Капетан
Перфорирана Сиена, црно џет
Сиена, црно џет
Сиена, Шејл
Перфорирана Сиена, Шејл
Оксфорд, црно Марвел
Монита, црно Марвел
Оксфорд, Шејл
Брусен мраз
Шума на духови
Хексагон
Ахат

БОИ И ДЕТАЛИ ЗА БОЈАТА.

МОЌТА НА БОИТЕ.

Одредете ја нијансата без да кажете ни збор. Со милиони бои на располагање, што сакате бојата на вашиот автомобил да кажува за вас?

1

ЗАМИСЛЕТЕ СИ ЈА ВАШАТА БОЈА

ЗАМИСЛЕТЕ СИ ЈА ВАШАТА INSIGNIA ВО КОЈА БОЈА САКАТЕ.

2

ИЗБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА БОЈА

ОДЕТЕ КАЈ ВАШИОТ ДИЛЕР НА EXCLUSIVE СО ПРИМЕР ЗА БОЈАТА: СО РЕАЛЕН ПРЕДМЕТ ИЛИ ИСПЕЧАТЕНА СЛИКА ИЛИ КОД НА БОЈА.

3

ПРИЛАГОДЕТЕ ГО ВАШИОТ ИЗБОР

СО ДОСТАВУВАЊЕ ПРИМЕР ЗА БОЈА, ЌЕ ВИ ОВОЗМОЖИМЕ ДА ИМАТЕ ЦЕЛОСНА КРЕАТИВНА КОНТРОЛА.

4

ПОТВРДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЕРСОНАЛИЗИРАНА БОЈА

ШТОМ ЌЕ ГО ОДОБРИТЕ ВАШИОТ ПРИМЕРОК ЗА БОЈА, ЌЕ ЗАПОЧНЕМЕ ДА ЈА ПРАВИМЕ ВАШАТА EXCLUSIVE.


ЗАМИСЛЕТЕ СИ ЈА ВАШАТА БОЈА

ИЗБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА БОЈА

ПРИЛАГОДЕТЕ ГО ВАШИОТ ИЗБОР

ПОТВРДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЕРСОНАЛИЗИРАНА БОЈА

БОЈА.

чиста.

Моќен изглед на чистите бои без дополнителни ефекти на додадените металик или микални честички.

МЕТАЛИК ЛАК.

КЛАСИКА.

Безвременскиот металик лак е производ на мешањето на алуминиумски честички со различни големини.

БИСЕРЕН/МИКАЛЕН ЛАК.

БИСЕРЕН СЈАЈ.

Деликатниот бисерен ефект додава суптилен сјај, што се постигнува со додавање на мелени, минерални парчиња од глина (мика) или алуминиумски честички.

ТРОСЛОЈНА БОЈА.

МОЌ.

Исклучително отпорен, повеќеслоен лак со дополнителен слој на елементи со ефекти за моќен бисерен изглед.

ЗАТЕМНЕТ ПРОЅИРЕН ЛАК.

ИНТЕНЗИВЕН.

Брилијантен лак за интензивна боја. Со завршниот, затемнет проѕирен лак се постигнува дополнителен впечаток на длабочина.

БОИ И ДЕТАЛИ ЗА БОЈАТА.

Завршен Допир.

ТРКАЛА ОД ЛЕГУРА.

ЕСТЕТИКА ШТО ПРИДВИЖУВА.

Понекогаш убавината може да се цени само кога стои потполно мирно, но овие уметнички дела беа дизајнирани за ништо друго освен чиста динамичност.

ТРКАЛА ОД ЛЕГУРА.

18-ИНЧНИ ВО ЦРНА БОЈА СО
ВИСОК СЈАЈ.

- Алуминиумски тркала со 5 краци
- Црна боја со висок сјај
- Совршено прилагодени за пакетот опрема во црна боја со висока сјај

ТРКАЛА ОД ЛЕГУРА.

18-ИНЧНИ ТРКАЛА, ОБРАБОТЕНИ СО ДИЈАМАНТ,
ВО ЦРНА БОЈА СО ВИСОК СЈАЈ.

- Алуминиумско тркало со повеќе краци
- Црна боја со висок сјај
- Обработени со дијамант

ТРКАЛА ОД ЛЕГУРА.

18-ИНЧНИ ТРКАЛА,
СТЕРЛИНГ СРЕБРЕНО МАТИРАНИ.

- Алуминиумски тркала со повеќе краци
- Стерлинг сребрено матирани
- Обработени во дизајн

ТРКАЛА ОД ЛЕГУРА.

20-ИНЧНИ ТРКАЛА ВО ТЕХНИЧКО СИВА БОЈА,
ОБРАБОТЕНИ СО ДИЈАМАНТ.

- Алуминиумски тркала со 5 краци
- Обработени со дијамант
- Алуминиумско сиво, матирани

КОЖА EXCLUSIVE.

КОЖА СИЕНА ОКЕР.

Земјени бои и вкусни шевови во комбинација со врвните материјали кои автоматски се прилагодуваат на вашето тело. Добредојдовте во вашиот сопствен ВИП салон.

КОЖА EXCLUSIVE.

КОЖА СИЕНА КАПЕТАН.

Длабоко, магично сино со сиво-сребрени шевови на раскошно перфорирана кожа. Почастете се со висока мода.

КОЖА EXCLUSIVE.

КОЖА НАПА BROWNSTONE.

Врвните седишта Напа, целосно од кожа, ве пренесуваат во премиум класата преку вашите сетила.

ПАНОРАМА EXCLUSIVE.

КОЖА СИЕНА ОКЕР.

ПАНОРАМА EXCLUSIVE.

КОЖА СИЕНА КАПЕТАН.

ПАНОРАМА EXCLUSIVE.

КОЖА НАПА BROWNSTONE.

ДЕКОР И ДЕТАЛИ.

СЀ Е ВО ДЕТАЛИТЕ.

Вашето животно искуство е она што го обликува вашиот карактер. Покаже им на сите од што сте направени.

ПАКЕТ ОПРЕМА ВО ЦРНА БОЈА СО ВИСОК СЈАЈ.

ЦРНО. ХРАБРО. ВИ ГО ОДЗЕМА ЗДИВОТ.

За дизајн инспириран од перформансите, изберете го пакетот опрема во црна боја со висок сјај и подарете ѝ на вашата Insignia калибриран изглед од секој агол.

КАПАЦИ НА РЕТРОВИЗОРИТЕ.

ИМПРЕСИВНИ ВО СЕКОЕ ВРЕМЕ.

Изберете од различните обработки на капаците за ретровизорите од Exclusive - пијано црна, брусена легура или карбон за да додадете подинамичен или поелегантен изглед на вашата Insignia.

БЕЏ EXCLUSIVE.

КАЧЕТЕ СЕ ЕДНА КЛАСА ПОГОРЕ.

The Exclusive badge is undeniable evidence that proves how you took the design of your Insignia into your own hands.

НИВОА НА ДЕКОР.

ДО ПОСЛЕДНИОТ ДЕТАЉ.

Беџот Exclusive е непобитен доказ дека сте го земале дизајнот на вашата Insignia во свои раце.

АУГМЕНТИРАНА РЕАЛНОСТ.

Нова димензија на ексклузивност.

Искусете ја вашата персонализирана Insignia Exclusive од сите агли! Со апликацијата за аугментирана реалност на Opel Exclusive, можете да го оживеете вашиот уникатно конфигуриран 3Д модел на Exclusive.
AppstoreAppstorePlaystorePlaystore


ВЕ МОЛИМЕ ЗАВРТЕТЕ ГО ВАШИОТ УРЕД ЗА ДА ГИ ИСТРАЖИТЕ ДОПОЛНИТЕЛНИТЕ СОДРЖИНИ.
Оваа веб-страница користи колачиња: Колачињата ни помагаат да ви ги понудиме нашите услуги. Со користење на нашите услуги, вие се согласувате на нашата употреба на колачиња.
Дознајте повеќе